سبدخرید
0

جزئیات مطلب

برگزاری دهمین دوره تربیت مدرس و مشاور دیسک

برگزاری دهمین دوره تربیت مدرس و مشاور دیسک


با یاری خداوند متعال و همت دوستان و عزیزان کلینیک سینا، دهمین دوره تربیت مدرس و مشاور دیسک بصورت وبینار برگزار گردید، در این دوره که بدلیل شرایط کرونا تصمیم بر اجرای آن بصورت آنلاین و تحت بستر وبینار انجام شد، 30 نفر از متقاضان در دوره حضور داشتند و تعدادی از مدرسین و مشاورین دوره های قبلی نیز بصورت مهمان افتخار حضور دادند.

در این دوره که برای اولین بار تجربه شد پکیج 32 ساعته به صورت 16 جلسه 2 ساعته در دو ماه مهر و آبان اجرا گردید. در 8 جلسه اول دوره که در روزهای شنبه تا سه شنبه ساعت 17 تا 19 برنامه ریزی شده بود مباحث اصلی و پایه ای مدل دیسک مطرح گردید و همچنین فرایند کارگاه و ارایه نفرات و تحلیل لایه های رفتاری در هر جلسه انجام شد و حدود ده الگوی رفتاری از دوستان تحلیل شد. 

در 8 جلسه دوم که در آبان ماه و با فاصله یک ماه از 8 جلسه اول برنامه ریزی شده بود مدرسین و مشاورین، پنل تست خود را دریافت و تمرین های خود را انجام دادند، رویکرد این دوره همانند تمامی دوره ها، کاربردی و انجام تمرین و تدریس و کسب تجربه و پرسش و پاسخ می باشد. 

در 8 جلسه دوم از مدرسین توانمند دوره های قبلی دعوت گردید که در کنار اساتید اصلی دوره آقای دکتر مرادی و آقای دکتر تفرشی، تجربیات و مطالب مهم دیسک را بصورت کاربردی ارایه نمایند.اولین ارایه توسط جناب آقای صالح زعیم انجام شد که ایشان تجربیات خوب و ارزنده خود را در اجرای دوره های دیسک بصورت حضوری ارایه کردند و روش های خلاقانه در تدریس و استفاده از لوازم و تجهیزات کمک آموزشی در دوره های دیسک و ارایه اثربخش را مطرح نمودند. 

ارایه دوم را جناب محمدحسین نیکبخت داشتند که در خصوص اهمیت ارزیابی نظرات مشتریان و نحوه ارزیابی دوره های آموزشی با اسفتاده از ابزار نظرسنجی آن لاین را مطرح نمودند و نمونه ای واقعی نیز در کلاس توضیح و تشریح نمودند و همچنین کاربرد ابزار دیسک در جذب و تجربیات خود را  در فرایند استخدام کارکنان شان با ابزار دیسک،نئو و هوش هیجانی مطرح نمودند. 

ارایه بعدی توسط جناب آقای حامد قاسمی در مورد ارتباط دیسک و فروش و کاربرد دیسک در بازاریابی و ارتباط با مشتری بود و تجربیات خود را در خصوص فروش دوره های دیسک و نحوه تعامل با کارفرما و تاثیرگذاری بر مشتری را مطرح نمودند. 

ارایه آخر در خصوص کاربرد دیسک در حوزه خانواده و ازدواج بود که توسط خانم دکتر تبریزی مهر ارایه گردید و ایشان تجربیات ارزنده خود را برای دوستان ارایه نمودند و همچنین یک کیس واقعی در کلاس مورد تحلیل قرار گرفت. 

در خصوص دیسک و رهبری و کاربردهای آن در سازمان و برای مدیران و همچنین دیسک دانش آموزش و اهمیت و لزوم تحلیل رفتار دانش آموزان در انتحاب رشته تحصیلی جناب آقای دکتر تفرشی در دو جلسه مطالبی ارایه نمودند و از تجربیات جناب آقای حشمتی در بحث کاربرد دیسک دانش آموزی برای بهبود ارتباطات والد و کودک استفاده شد. 

در خصوص شیوه های نوین تدریس و تکنیک های مهم مدیریت کلاس بصورت حضوری و وبیناری جناب آقای دکتر مرادی مطالبی را ارایه نمودند و تجربیات چند ساله خود را در خصوص تدریس و مدیریت کلاس فرمودند و در انتها به  تشریح بازی های مربوط به دیسک پرداخته و درخصوص نحوه ساخت وسایل، انجام بازی ها و نحوه تحلیل رفتار افراد در بازی نکات مهم را ارایه نمودند. 

رویکرد کاربردی و عملی این دوره حتی با اجرای این دوره بصورت وبینار تاثیری بر کیفیت دوره نداشت و حتی به گفته دوستانی که در دوره های حضوری تشریف داشتند این دوره یادگیری عمیق تری برایشان داشت.

امیدواریم که با بکار گیری این دانش ارزشمند در جامعه شاهد بهبود ارتباطات، رفع تعارضات و انتخاب های بهینه و حال خوب برای همه مردم کشورمان باشیم و از تمامی عاشقان تدریس و معلمی، سپاس گزاریم که در این مسیر همراهمان هستند.