تست هفت نقطه برتر (کلیفتون) چیه ؟

تست هفت نقطه برتر ( تست کلیفتون ) یکی از تست های ارزشمند و گرون (50 دلاری ) موسسه گالوپ تحقیقاتی www.gallup.com هستش که توسط دونالد کلیفتون(Donald Clifton) روانشناس آمریکایی بعد از سال ها تحقیق و توسعه در سطح دنیا تهیه و تولید شده است که تا کنون بیش از 25 میلیون نفر این تست را زده اند و استعدادهای خود را کشف نموده اند. کلیفتون را پدر روانشناسی نقاط قوت می دانند و یکی از نخستین کسانی بود که در حوزه‌ی توسعه فردی روی مفهوم نقطه قوت (Strength) تأکید کرد و سعی کرد نشان دهد که تقویت نقاط قوت مهم‌تر از تلاش برای بهبود نقاط ضعف است. این تست نتیجه کار دو سال تیم تحقیقاتی کلینیک سینا هستش که تونستند این تست را بازمهندسی و بومی سازی کنند و با قیمت به مراتب ارزون تر به جامعه علمی کشور ایران تقدیم کنند.

خرید تست کلیفتون
Clifton-package
info-image
تست استعدادیابی کلیفتون

مشخصات این تست چیه ؟

    این تست 189 سوال به صورت زوجی داره که شما باید از بین دو گزینه در هر سوال اونکه بیشتر به شما نزدیکه و شما رو توصیف می کنه، انتخاب کنید. یکی از مزیت های این تست که خروجی خوبی داره همینه که گزینه خوب یا بد نداره و به صورت تست های لیکرت که از خیلی ضعیف تا خیلی قوی دسته بندی میشن نیست و افراد آنچه بهشون نزدیکه رو انتخاب می کنند. حدود 30 تا 40 دقیقه زمان لازم است تا شما به سوالات جالب این تست پاسخ بدید و بعد از اتمام سوالات گزارش 30 صفحه ای رو دریافت می کنید که هفت استعداد برتر شما یا تم را از بین 36 تم یا استعداد به ترتیب الویت نشون می ده و برای اینکه اون هفت تا نقطه قوت خودتونو بشناسید آنها رو توضیح داده و اگر شما بر روی این هفت استعداد برتر خود سرمایه گذاری کنید و از اونا در کار و زندگی اجتماعی و تحصیلی استفاده کنید موفقیت شما چندین برابر میشه و زندگی لذت بخش تری را تجربه خواهید کرد. هستش که تونستند این تست را بازمهندسی و بومی سازی کنند و با قیمت به مراتب ارزون تر به جامعه علمی کشور ایران تقدیم کنند.

درباره کلیفتون بیشتر بدانید
هیچ وقت دیر نیست

من که سنی ازم گذشته برای چی باید تست استعدادیابی رو بزنم؟

این جمله را بارها دوستان در کلاس ها گفتند ولی وقتی این تست را می زنند و با خروجی تست و مباحث استعدادیابی آشنا می شوند به این نکته می رسند که شناخت استعدادها و تمرکز بر آنها زمان نداره و ما همیشه نیاز داریم که بدونیم الان چه استعدادهایی رو داریم و باید چگونه از این استعدادها استفاده کنیم. دلیل عدم موفقیت خیلی از ماها عدم آگاهی به این علم و عدم دانش کافی در یافتن این استعدادها و تقویت آنهاست و متاسفانه از کودکی به ما گفتند که باید نقاط ضعف خود را تقویت کنیم نه اینکه روی استعدادهای برترمون تمرکز و سرمایه گذاری کنیم.

همین حالا تست رو بخر
info-image
info-image
کلینیک استعدادیابی سینا

شما کی هستید؟

    مجموعه کلینیک سینا که قبلا تحت برند کلینیک ایرانیان کار می کرد، یک دهه سابقه کار در زمینه آموزش و مشاوره و مطالعه و تحقیق در حوزه مهارتهای نرم، استعدادیابی و خودشناسی داره و ابزارهای روز دنیا رو در این زمینه تولید و به افراد علاقمند ارایه می کنه. بعد از سال ها تجربه و تدریس به بیش از ده ها هزار نفر در صدها کارگاه و دوره آموزشی با یک تیم متخصص صد نفره در سطح ایران و مشاوره های زیاد به این نتیجه رسیدیم که یکی از مسایل جدی ما در ارتباطات و تصمیم گیری های مهم زندگیمون عدم شناخت دقیق و علمی از خودمونه. ما با مدل جهانی کلیفتون به شما یک راهکار علمی و دقیق و حرفه ای برای شناخت استعدادهایتان ارایه می کنیم.

درباره کلینیک سینا بیشتر بدانید

آنچه در گزارش تست کلیفتون دریافت می کنید

شما قدرت منحصربه فردی دارید. شما با ترکیب خاصی از 36 نقطه قوت از دیگران متمایز میشوید. این ترکیب به نوعی DNA استعداد شماست که بر اساس پاسخهای شما به دست آمده است.

هفت نقطه برتر

گزارش کاملی از هفت استعداد برتر به شما میده که زمینه تقویت هر کدام را بهتر بتونید بشناسید

زمینه های اصلی قوت

معرفی دامنه های اصلی قوت شما که شامل: اجرایی – تاثیرگذاری – رابطه سازی – تفکر راهبردی، هستند

نقش ها و راهکارها

معرفی نقش هایی که در کار و زندگی خود می توانید به عهده بگیرید و راهکارهای بکارگیری از استعدادها

تست هفت نقطه برتر (کلیفتون)

چقدر برای شناخت استعدادهای خود اهمیت قایل هستی؟ در زمانی کوتاه خودت را بهتر بشناس

30 تا 40

دقیقه

189

سوال دو زوجی

36

استعداد اصلی

همراهان همیشگی

آیا لازمه که بعد از زدن تست مشاوره بگیرم یا کلاس های کلیفتون رو برم؟

بله. البته گزارش 30 صفحه ای تست برای شروع خوبه و حتما باید گزارش را مطالعه کنید ولی برای درک بهتر این استعدادها و نحوه بکار گیری آنها و رسیدن به موفقیت بهتره که با مشاورین و متخصصین کلینیک صحبت کنید و از طریق آموزش، مشاوره و کوچینگ به عمق یادگیری برسید.

شناخت 36 استعداد

هفت نقطه برتر

کلیدهای موفقیت

توسعه فردی

همین حالا تست رو بخر
info-image

68K + مشتریان قبلی کلیفتون را دوست دارند

نظر مشتریان و افرادی که با کلیفتون آشنا هستند در مورد این محصول چیه؟

اهداف خود را بر مبنای استعدادهای خود برنامه ریزی کن

با شناخت نقاط برتر استعدادی خود و بهره گیری از راهکارهای ارائه شده در پاسخنامه تست مسیر مطمئن تری را برای رسیدن به اهداف خود برنامه ریزی کن. مسیری بر مبنای تقویت نقاط برتر خود

process-icon
ثبت نام
process-icon
شرکت در آزمون
process-icon
شناخت استعدادها

تست هفت نقطه برتر کلیفتون

این تست 189 سوال به صورت زوجی داره که شما باید از بین دو گزینه در هر سوال اونکه بیشتر به شما نزدیکه و شما رو توصیف می کنه، انتخاب کنید.

info-image

سوالی داری؟ اینجا را نگاه کن

سوالات رایجی که معمولاً به ذهن مشتریان قبلی ما رسیده را اینجا پاسخ دادیم

شناخت و مدیریت استعدادها و سرمایه گذاری بر روی آنها از مهمترین کارهایی است که یک فرد باید انجام بده، متاسفانه بدلیل عدم آگاهی از این علم و نبود دانش استعدادیابی درست درصد زیادی از افراد جامعه در جایگاه های شغلی مناسب و یا رشته های تحصیلی متناسب با استعدادهای خود نیستند و این باعث کاهش بهره وری فرد و به تبع آن کاهش بهره وری سازمانها و بی انگیزی افراد میشه.

نگاه علمی دنیای پیشرفته جدید به سمت نقاط قوت و تقویت این نقاط رفته و دیگر بدنبال رفع نقاط ضعف نیستند، با باید نقاط ضعف خود را بشناسیم و مراقب باشیم که از اون نقاط ضربه نخوریم ولی به صرفه و صلاح نیست که بجای تمرکز بر روی نقاط قوت خودمون به سمت تقویت نقاط ضعف بریم. تست کلیفتون این کمک رو به ما می کنه که تم نقاط قوت خودمونو بشناسیم و روی پنج یا هفت نقطه برتر خودمون سرمایه گذاری کنیم. البته مبحث استعدادیابی تحصیلی فراتر از تست کلیفتون می باشد و با ابزارهای دیگه ای مثل تست دیسک دانش آموزی، تست رغبت سنج هالند، تست هوش چندگانه گاردند علاوه بر تست کلیفتون باید استعداد یابی نمود.

تست کلیفتون نتیجه تحقیق بیش از پنجاه سال تیم تحقیقاتی آقای کلیفتون و موسسه گالوپ در سطح دنیا و با انجام این تست در سطح میلیونی می باشد و یکی از معتبرترین تست های دنیاست. آدرس سایت موسسه گالوپ برای بررسی اعتبار تست https://www.gallup.com

بله ، البته چون ایران تحریم می باشد و دانش فنی این تست در اختیار ما قرار نمی گیرد باید با فیلتر شکن وارد قسمت فروشگاه سایت گالوپ شوید و تست کامل و حرفه ای آن را که 49.99 دلار است خریداری کنید. یه تست خلاصه هم در این سایت هست که 19.99 دلاره که اون مشابه تست ما نیست و در سایت های دیگه ایرانی می تونید اونو با قیمت ارزون تر خریداری کنید.

بله، اگر نیاز به مشاوره جهت تحلیل بیشتر تست و ارایه راه کارهای علمی جهت مدیرت نقاط قوت خود داشتید و براتون مهم بود که سریعتر و علمی تر به اهداف زندگی تون برسید با همکاران ما در کلینیک هماهنگ کنید تا براتون وقت مشاوره اختصاص بدن.

پرشسنامه تست کامل بصورت زوجی است و 189 سوال دارد ولی پرسشنامه تست های ارزون تر بصورت لیکرت می باشد و 100 سوال دارد ( خروجی پرسشنامه های لیکرت زیاد نزدیک به واقعیت نیست و تمایل به خوب بودن در آنها زیاد است )، گزراش تست کامل بیشتر و همراه با جزییات بیشتری است و علاوه بر نقاط برتر تمامی تم ها را به صورت کامل رنکینگ یا درجه بندی می کند. اطلاعات و محتویات گزارش کامل بیشتر است و راهنمایی های بیشتری دارد.

بله، یکی از ابزارهای علمی در کنار دیگر ابزارهای انتخاب رشته تحصیلی تست کلیفتون می باشد که در بالا توضیح داده شد.

اگر کوچ های علاقمند این حوزه یه بررسی در سایت های بروز دنیا در حوزه کوچینگ انجام بدن نتایج جالبی رو خواهند یافت، حتما و حتما یک کوچ باید با این ابزار و دانش آشنا باشه و ازش در فرایند کوچینگ استفاده کنه، حتی در سایت گالوپ برای هر کدام از این تم ها کوچ معرفی کرده و کوچ های خاصی هستند که به شما کمک می کنند هر کدام از این تم ها را خواستید تقویت کنید از اون کوچ استفاده کنید.

بدلیل شرایط کنونی کشور ایران و تحریم های چندسال اخیر، ورود علوم روز مثل این مبحث به کشور خیلی سخت شده و دلیل دیگرش کاهش ارزش پول ملی و دسترسی کمتر مردم به دانش روز دنیا می باشد، سازمان های ایرانی بدلیل مشکلات مالی امکان بهره برداری از این دانش به قیمت های دلاری رو ندارند که اگر یه سرچ کوچیک انجام بدید می بینید که علاوه بر هزینه 50 دلاری تست، دوره های آموزشی این مبحث هم خیلی گرونه و برای یک دوره آن لاین چند ساعته حدود 3000 دلار باید پرداخت کرد. نکته بعدی شاید برای بعضی از سازمان ها که مشکل مالی ندارند عدم آگاهی از این علوم در رشد و پیشرفت سازمانشان باشه که به گفته موسسه گالوپ این آموزش ها باعث رشد حداقل 30 درصدی در عملکرد افراد و سازمان میشه. به هر صورت تیم کلینیک سنیا در تلاش است با هزینه های به مراتب کمتر ولی حفظ کیفیت این دانش را دراختیار سازمان های تراز اول ایران قرار دهد.

بله، اتفاقا این دوره اگر در سازمان ها به صورت گروهی انجام شود باعث شناخت بهتر اعضای سازمان از توانمندی ها و استعدادی همدیگر میشه و ما یه اصطلاحی داریم که اگر استعدادی نیاز داریم و در ما نیست بهتره این استعداد را بخریم ( خرید استعداد) و اگر ما بدونیم که همکارنمان چه استعدادهایی دارند این فرایند را تسهیل می کنه. قویا توصیه می کنیم که این دوره اثربخش و حرفه ای را برای سازمانتان بخصوص مدیران اجرا کنید تا با دنیای نقاط قوت و مدیریت استعدادها آشنا بشن.

ما برای مدیریت بهتر محصولات و تست هایی که در سازمان ها استفاده میشه یک محصول بی نظیر ساختیم که نتایج تمامی تست ها در این پنل قابل مشاهده مدیریت است و حتی مدیران تصمیم گیر در حوزه منابع انسانی می توانند با این پنل تصمیمات استراتژیک خوبی برای سازمان بگیرند. برای توضیحات بیشتر حتما به همکاران کلینیک پیام دهید تا در محل سازمان این امکان را براتون نمایش دهند.

ما دوره های تخصصی برای مدرسین و مشاورین داریم که کلیه تست ها و محصولات رو آموزش می دهیم و بعد از این آموزش ها در شبکه مدرسین کلینیک قرار می گیرند. اگر مایل هستید یک کسب و کار علمی و بروز و عالی داشته باشید و به مردم کشورت خدمت کنی با ما تماس بگیر.

بله، یکی از خدمات ارزشمند و حرفه ای ما ارایه API برای فروش و استفاده از تست ها بر روی سایت شماست. با این خدمت دیگر نیاز نیست مخاطبین شما بر روی سایت سیناتیک تست ها را بزنند و روی سایت خودتون این عملیات انجام میشه. البته این خدمت روش ها و توضیحات مفصلی داره که اگر مایل بودید تماس بگیرید تا توضیحات بیشتر رو خدمتتان ارایه کنیم.

موسسه‌ی گالوپ دو کتاب درباره‌ی‎ ‎مدل یافتن نقطه‌ی قوت‎ ‎کلیفتون‎ ‎منتشر کرده است. کتاب اول با عنوان‎ Now, ‎Discover Your Strengths ‎‏ در سال ۲۰۰۱ منتشر شده و با عنوان‎ ‎کشف توانمندی ها‎ ‎به فارسی ترجمه شده ‏است‎.‎

کتاب دوم با عنوان‎ Strength Finder ‎در سال ۲۰۰۷ منتشر شده و با عنوان‎ ‎پنج نقطه برتر خود را بشناسید‎ ‎به ‏فارسی نیز ترجمه شده است‎.‎

منابع اصلی زیادی وجود دارند و اگر با کلید واژه Strengths ‎ Finder, Clifton, سرچ کنید کلی مطلب می تونید پیدا کنید.

اگر قصد دارید که بحث مدل کلیفتون رو خوب یاد بگیرید و لذت یادگیری یک آموزش اثربخش را ببرید حتما در دوره ها و کارگاه های حضوری "مدیریت استعدادها با مدل جهانی کلیفتون " شرکت کنید، این دوره ها به صورت عملی و کاربردی و با تحلیل استعدادهای مخاطبین و با بهترین متدهای روز آموزش دنیا انجام میشه، اگر مایل به حضور در این دوره هستید با همکاران ما صحبت کنید تا طرح دوره را براتون ارسال کنند.

برای پیش ثبت نام در کارگاه ها می توانید به شماره 02144027290 تماس بگیرید و یا با ایمیل info@Sinatik.com مکاتبه کنید.

چون مبحث استعدادیابی کلیفتون در ایران جدیده و مشاورین کمی در این خصوص آموزش دیدن حتما با ما مشورت کنید تا بهترین های این حوزه رو به شما معرفی کنیم.

سابقه چندین ساله ما و ده ها هزار مشتری قبلی و صدها شرکت و سازمان بزرگ ایران که با ما کار کردند ضامن و گارانتی کار ما هستند. ولی اگر شما محصولی با کیفیت تر و ارزان تر از محصولات ما یافتید کل مبلغ پرداختی شما عودت داده می شود.

بهترین هدیه برای خودتان، خانواده و دوستانتان

پیشنهاد ما اینست که نگران هزینه در زمینه آموزش و یادگیری خودتان و خانوادتون نباشید بهترین هدیه به دیگران آگاهیست و خود شناسی جزو گران ترین و ارزشمندترین علوم است حال که این دانش در ایران بومی شده و با کمترین هزینه در دنیا به هم وطنان ارایه میشه فرصت را از دست ندید و با مشورت با مشاوران و مدرسین و افراد زبده در این حوزه هر چه سریعتر اقدام کنید.

ما همیشه در کنارتون هستیم و کمکتون می کنیم تا دنیای زیباتری برای خودتون و عزیزانتون بسازید.

download-image

چند تا تست خودشناسی دیگه سیناتیک

تست هایی که بهت کمک میکنه خودت رو بهتر بشناسی و برای توسعه فردی خودت، کار و زندگیت بهتر برنامه ریزی کنی

app-logo
تست دیسک حرفه ای
رفتارشناسی

شناخت الگوی رفتاری فردی

app-logo
تست هوش هیجانی
شناخت عواطف

آشنایی با شاخص های فردی عاطفی

app-logo
تست نئو
شخصیت شناسی

شناخت شخصیت فردی و شاخص های آن