سبدخرید
0

پرسش و پاسخهای متداول

 • شخصیت شناسی دیسک disc چیست؟

  تیپ شناسی بر اساس الگوی DISC اولین بار در سال ۱۹۲۸ توسط “ویلیام مولتون مارستون” ارائه شد که تحول عظیمی را در دنیای روانشناختی ایجاد کرد. مارستون در این ایده ۴ نوع سبک شخصیتی را بیان کرد که هر کدام از آنها به صورت غالب یا نسبی در افراد دیده می شود. همچنین این ۴ موارد از کودکی بسته به نوع محیط زندگی و روابط با افراد مختلف شکل می گیرد که در انتها آینده رفتاری فرد را تشکیل می دهد.

 • چرا آگاهی از نوع شخصیت افراد اهمیت دارند؟

  شناخت تیپ شخصیتی به ما کمک می کند تا بتوانیم با دیگران بهتر سخن بگوییم یعنی در فن بیان ما هم تاثیرگذار می باشد. ارتباط و گفتگو با افرادی که آن ها را نمی شناسیم بسیار دشوار است. در چنین شرایطی، ممکن است دچار سوء تفاهم در درک رفتار و گفتار دیگران شویم. گاهی اوقات از دست کسانی که شخصیتی متفاوت با شخصیت ما دارند، بسیار کلافه می شویم. اگر بتوانیم نوع شخصیت افراد را بشناسیم، بهتر می توانیم با آن ها ارتباط برقرار کنیم.

 • منظور از شخصیت شناسی دیسک چیست و بر چه اصولی پایدار است؟

  تیپ شناسی شخصیتی یکی از بهترین راه هایی است که می توانید تشخیص دهید در فن بیان، تیز حسی و اعتماد به نفس، مثبت یا منفی بودن، نگرش به دنیای اطراف چگونه عمل می کنید و به چه میزان قوی هستید. همچنین شما را در توسعه کسب و کار و روند جلسه مذاکره کمک زیادی خواهد کرد.

 • تست دیسک برای چه کسانی نیاز است؟

  به طور کلی لازم است بدانید که این چهار تیپ در هر کسی وجود دارد اما یکی از آنها در فرد به شکل غالب ظاهر شده و بخش اعظمی از شخصیت وی را تشکیل می دهد. بنابراین برای اینکه به شناخت کامل و دقیقی از خود و اطرافیان برسید لازم است در خصوص شخصیت شناسی و بعد روانشناختی انسان ها تحقیق و جستجو بیشتری کنید.

image